Bulaşık Makinası Arap Sabunu ve sirke Kullanımı

2010-01-23 13:46:00

Bulaşık Makinası kullanan tüm tanıdıklarınıza iletin lütfen
Kullandigimiz deterjanlarin hem cevre hem de sagligimiz uzerinde son derecede olumsuz etkileri var bilindigi gibi.
Ozellikle yemek yedigimiz kaplarin temizlenmesinde kullanilan deterjenlarin cok iyi durulansa bile kalinti biraktigi biliniyor uzun yillar boyunca bu kalintilar gidalarimiza bulasiyor ve bu vasita ile sindirim sistemimize tasiniyor. Petrol esasli kimyasal maddelerden olusan ve son derecede guclu olan bu kimyasallar kronik hastaliklarin tetikleyicisi.
Bu kimyasallar kanalizasyon sistemine karisiyor oradan da nehirlere gollere ve denizlere . Bu sentetik kimyasallar denizlerde de besin zincirine bulasarak
tekrar sindirim sistemimize donuyor ne yazik ki.
Bir sure once bir deneye basladim ve bulasik makinasinda ARAP SABUNU kullandim. Daha once doktor tavsiyesi ile cocuklarin biberonlarinin temizlenmesinde kullanmistim dogal ve zararsiz oldugunu biliyordum bulasik makinesinde ne sonuc alacagimi merak ettim.
Sonuc harika bulasiklar ter temiz pırıl pırıl oldu
ARAP SABUNU hem cok daha ucuz hemde cok daha dogal cevrede yarattigi kirlilik etkisi de cok daha az.
Bulasik makinasinin deterjan gozune dolduracak kadar koyup kapagi kapatiyorsun ARAP SABUNU macun gibi sicak su ile rahatca eriyor.
Bu deneyden sonra internettende arastirma yaptim pek cok kisi bu metodu kullaniyormus
PARLATICI BÖLÜMÜNE DE ELMA SİRKESİ KOYUYORUM (ama üzüm sirkesi değil..özellikle elma sirkesi)...
SONUÇ HARİKA!!! YILLARDIR BUNU UYGULUYORUM..

B.V.
Mimar İTÜ -netten alıntı-
 

Bende  konyada bulunan bazı arkadaşların bu gibi yöntemler kullandığını duymuştum, emin olmak için bir araştırdım bir çok paylaşımcı memnun olduğunu elma sirkesiylede koku yapmadığını söylemiş ve denemeyi düşünüyorum iyi sonuçlar alırsam en kısa zamanda inşallah paylaşıcam birde araştırıken bir arkadşın da çamaşır makinasında yumuşatıcı yerinede elma sirkesi kullandığını okudum yumuşatıcının kansorejen maddeler taşıdığını duyduğumdan bende zaten bırakmıştım kullanmayı...selametle kalın arkadaşlar

4431
0
0
Yorum Yaz